kolmapäev, 7. september 2016

Lainetused käsitöö vallas.Kududes järjekorras juba teist mütsi, leidsin end mõttelt, et olen nüüd mütsilainel. Järgmiseks tekkis paralleel ookeaniga, et olen oma kerge paadikesega tohutu suures käsitöö ookeanis ja võimsate loodusjõudude meelevallas. Iga väikseimgi laineke võib mõjutada tegemisi ja suunata paadikest kõigi nelja ilmakaare poole.
 Alles nädala eest olin sussilainel ja nüüd juba mütsilainel. FB-s ja mujal internetis nähtud tegemised hakkavad sageli peas ringlevate mõtete suunda muutma ja rajalt kõrvale kallutama. Või tekitavad inspiratsioonitulva või vaimustusepuhangu ja haaravad su täielikult endasse. (Selle aasta algul oli nt. heegelfilee lummus.) Mütside juurde tagasi tulles oli nii, et kellegi meenutus eelmise aasta populaarsest Liguria mütsist (nt minu teostuses), tuletas mulle meelde, et Ravelrys olid veel mõned huvipakkuvad mustrid, mida proovida tahtsin. Kaks päeva suutsin käsil oleva töö juures püsida, kuid aju tegeles innukalt juba järgmiste plaanide seadmisega. Lõpuks ei suutnud kiusatusele vastu panna ja nii järgmisele lainele liuglesin. Kahjuks, mitte nii muretult nagu liblikas, kes õielt õiele lendab.
Natuke pilte ka mütsidest, mis kootud 2x Alpacast (pärlhall) ja kirjust akrüüllõngast vardaga 2,5.


Patentkoes müts nr1
Ravelry'st leiab sarnase mustri õpetuse ka, kuid see on inglise keelne, mida kahjuks ei valda, seetõttu pusisin pildi järgi.
                     
Hiljem avastasin, et ongi ainult sarnane.
See on selle tehnika üks võludest, et ka mütsi teine pool on ilus
Mõlema mütsi mustrinäited
Mütsi nr2 algus ja teine muster, mis tehtud selle pildi järgi. 

Sussilaine sai alguse vajadusest jalgu külmetamise eest kaitsta. Kuna peas oli ideede virrvarr, siis avasin oma Pinteresti salvestatud susside kausta. Sealt leitavate ideede valimisele ja otsustamisele kulus pool päeva, sest nii paljusid oleks kohe tahtnud teha. Suure tuhinaga sai lõpuks alustatud, ilma pikemalt proovilapitatud, mõõdetud, arvestatud. Aga siis kipub juhtuma nii, et asi tuleb, kas liiga väike või liiga suur. Õnneks on sussipaari tegemine suhteliselt lühiajaline projekt, nii võis endale lubada järgmiste ja järgmiste käsilevõtmist.
Sussidest ka mõned pildid. Mõned, sest mütsi kudumine ootab.
Kommentaarideta ja viitamiseta, sest neid sai juba FB Käsitöö grupis ohtralt jagatud. Kui kellelgi siiski huvi peaks olema, siis võib ju alati mulle kirjutada või otsida vajalik minu Pinteresti kogust.
.
Lõppu üks selline naljakas foto ka.
Kui pole kaunist modelli käepärast!? :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar